شناسه خبر: 85196
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد، ساعت 15:10
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۸/۵/۲۷
دکتر احمدرضا خزاعی مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی در سیزدهمین نشست سالیانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور که در مشهدمقدس و با هماهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور برگزار شد ، به معرفی خدمات بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی به ایرانیان خارج از کشور پرداخت .

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در این همایش که با  همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی، مقامات ذیربط و جمعی از اساتید، صاحبنظران، دانشجویان خارج از کشور  با موضوع تمدن نوین اسلامی برگزار شد، بیمه ایرانیان خارج از کشور و خدمات سازمان تأمین اجتماعی در این حوزه توسط مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی معرفی و تبیین گردید.
دکتر احمدرضا خزاعی ضمن ارائه آماری در خصوص خدمات سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت : سازمان تأمین اجتماعی 18 بسته خدمتی دارد که هم به لحاظ تنوع خدمات و هم از نظر نرخ حق بیمه به نسبت تعداد خدمات ، در منطقه بهترین و مطلوبترین وضعیت را دارد .خدمات بیمه ای این سازمان از طریق 556 شعبه اصلی ، 320 کارگزاری و 226 شعبه اقماری به مخاطبین و بیمه شدگان ارائه می شود که با توجه به اجرای طرح های غیر حضوری ، سطح و سرعت دسترسی به خدمات افزایش یافته است .
وی گفت : اداره کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی با 3 هدف پوشش بیمه ای ایرانیان خارج از کشور ، انجام توافق نامه های بیمه ای با سراسرکشور ها و پوشش بیمه ای اتباع خارجی دارای مجوز کار و اشتغال در کشور در سال 1394شکل گرفت و فعالیت خود را آغاز کرد .
دکتر خزاعی افزود : بنا به اعلام رسمی وزارت امور خارجه در حال حاضر 3.5 میلیون نفر ایرانی در  کشورهای خارجی حضور دارند و نیز به همین میزان اتباع خارجی در کشور زندگی می کنند که قریب به یکصد هزار نفر از آنان در کل کشور بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند . همچنین بیش از 302 هزار نفر بیمه شده اصلی ، تبعی و مستمری بگیر تحت پوشش بیمه ایرانیان خارج از کشور هستند . با توجه به اهمیت موضوع پوشش بیمه ای جهت ایرانیان خارج از کشور ، شرایط تسهیل گری بیمه ای برای این گروه از افراد در نظر گرفته شده است و برقراری پوشش بیمه ای برای آنان بسیار ساده است . ایرانیان خارج از کشور چه شاغل و چه غیر شاغل می توانند از سه طریق مراجعه حضوری خود و یا وکیل قانونی به شعب داخل کشور ، مراجعه به کارگزاریهای سازمان در اقصی نقاط جهان در حال حاضر به تعداد 27 کارگزاری در 18 کشور دنیا و یا از طریق سایت رسمی اداره کل اتباع به نشانی www.mss.tamin.ir نسبت به برقراری بیمه و یا ادامه بیمه پردازی خود اقدام کنند و برای این نوع از بیمه نیازی به سابقه قبلی وجود ندارد .همچنین ایرانیان مقیم در خارج از کشور در صورت تمایل می توانند علاوه بر انتخاب یکی از دو نرخ 14درصد (مستمری بازنشستگی و مستمری بازماندگان ) یا 18 درصد (مستمری بازنشستگی ،مستمری بازماندگان و مستمری ازکارافتادگی ) با انتخاب نرخ 9درصد از خدمات درمانی در داخل کشور نیز بهره مند گردند . 

مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی در حاشیه این همایش در مصاحبه زنده رادیویی مرکز خراسان رضوی نیز به تشریح اهداف برگزاری نشست و دلایل حضور در آن و خدمات سازمان در حوزه بیمه ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی مقیم ایران پرداخت .


 

 

 

 

 

 

 

 

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha
*اطلاعیه مهم* بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان اسفند ماه 95 *اطلاعیه مهم*