شناسه خبر: 81479
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ دوشنبه ۱۷ تير، ساعت 17:22
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۸/۴/۱۹
معاونت امور استان های سازمان تامین اجتماعی با هدف ارتقای خدمت رسانی به بیمه شدگان و بازنشستگان برنامه های مختلفی را در سال گذشته اجرایی ساخته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،  اداره کل اتباع ،دفتر هماهنگی امور استان ها، دفتر نظارت و ارزشیابی، دفتر برنامه ریزی، دفتر فنی و مهندسی و دفتر راهبری سیستم ها به عنوان زیر مجموعه های معاونت امور استان های این سازمان خدمات مختلفی را پیاده سازی می کنند.

اداره کل اتباع

بیمه ایرانیان خارج از کشور ازدیگر حوزه های  فعالیت این معاونت است که در این بخش فراهم شدن امکان بیمه پردازی و بهره مندی از پوشش بیمه ای برای ایرانیان خارج از کشور اعم از دانشجویان، شاغلین، غیرشاغل و نیروی کار اعزام به خارج از کشور، انجام امور مربوط به احتساب سابقه خدمت نظام وظیفه ایرانیان ساکن در خارج از کشور بصورت غیرحضوری توسط کارگزاران رسمی برون مرزی تأمین اجتماعی، تسهیل و روانسازی فرآیند انجام معاینات بدو قرارداد بیمه ایرانیان خارج از کشور و روانسازی، رفع موانع و ایجاد وحدت رویه در خصوص پذیرش وکالتنامه های مربوط به ایرانیان خارج از کشور اجرایی شده است.
خاطرنشان می سازد، بالغ بر 33 هزار و500 نفر از ایرانیان خارج از کشور به عنوان بیمه شده اصلی و 84 هزار و 500 نفر به عنوان مستمری بگیر به همراه خانواده های آنان تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند که جمعیتی بالغ بر 302 هزار نفر را شامل می شوند.
در حوزه بیمه اتباع خارجی نیز ، فراهم شدن امکان توسعه پوشش بیمه تامین اجتماعی به مربیان و ورزشکاران خارجی، خبرنگاران خارجی خبرگزاریها ، مطبوعات و رسانه ها، زنان خانه دار اتباع، طلاب و روحانیون خارجی شاغل به تحصیل در ایران و شناسایی و پوشش بیمه اتباع خارجی شاغل در مناطق آزادی تجاری و مناطق ویژه اقتصادی انجام شده است.
پوشش حدود 100 هزار نفر از اتباع خارجی در قالب بیمه شدگان اجباری، اختیاری، حرف و مشاغل آزاد، زنان خانه‌دار، مشمولین مقاوله نامه شماره 19 ILO ، افراد تبعی آنان و جامعه مستمری بگیران از توفیقات معاونت امور استان های سازمان تامین اجتماعی است.

دفتر هماهنگی ،ارزیابی و برنامه ریزی امور استانها

ارزیابی، ارزشیابی و رتبه‌بندی ادارات کل و شعب، استقرار میز خدمت، اقدامات مربوط به جشنواره شهید رجائی، طراحی و راه‌اندازی سیستم جامع نظارت و ارزشیابی تحت وب به منظور بهنگام بودن بانک‌های اطلاعاتی مشاغل مدیریتی وسرپرستی استانها، استقرار، اجرا، راهبری و عملیاتی کردن نظام پیشنهادها، خلاقیت و نوآوری برای 70 هزار نفر کارکنان شاغل و ایجاد16 شعبه اقماری و ارتقاء تعداد 5 شعبه اقماری به شعبه مستقل از جمله اقدامات معاونت امور استا نهای سازمان تامین اجتماعی در یک سال گذشته است.

دفتر فنی و مهندسی 
امور مربوط به ساخت و ساز پروژه های تامین اجتماعی از دیگر وظایف معاونت امور استان های این سازمان است که در این بخش می توان به تحویل موقت 5 پروژه احداثی، طراحی 45 پروژه، برگزاری مناقصه15 پروژه ، 46 پروژه در دست اجرا و 19 پروژه تحویل قطعی شده اشاره کرد.

دفتر راهبری سیستم ها

دفتر راهبری سیستم ها نیز به عنوان یکی دیگر از مجموعه های معاونت امور استان ها با مد نظر قرار دادن سند چشم انداز راهبردی فناوری اطلاعات طی دو سال اخیر 95 پروژه مهم و کلیدی را تعریف کرده است که 63 پروژه آن تاکنون عملیاتی شده است. از این تعداد به تفکیک 12 پروژه اصلی در حوزه راهبردی، نوآورانه و بیمه ای که خود شامل 18 زیر مجموعه است، 10پروژه در حوزه درمان، 10 پروژه در حوزه زیرساخت، امنیت و شبکه و 13 پروژه در حوزه ستادی است. همچنین به صورت کلی 32 پروژه در دست اقدام و در فاز های نهایی بهره برداری می شوند.
اجرای میز خدمت الکترونیک، برقراری ارتباطات برون سازمانی از طریق شبکه ملی ارتباطات، سامانه خدمات غیرحضوری، ارائه خدمات غیرحضوری صدور، تجدید و تمدید دفترچه درمانی، آرشیو الکترونیکی متمرکز اسناد پرونده بیمه ای، نوبت دهی اینترنتی و... از مهمترین فعالیت های معاونت امور استان ها در حوزه فناوری اطلاعات در یک سال گذشته است.

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha
*اطلاعیه مهم* بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان اسفند ماه 95 *اطلاعیه مهم*