زمان انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير ساعت 10:08 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۴/۲ ساعت 10:08    تعداد بازدید: 77    کد مطلب: 80897

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی فارس:
طرح بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب اجرا می شود
بخشودگی جرائم حق بیمه کارفرمایان خوش حساب در جهت بهبود فضای کسب و کار و حمایت از کارگران و کارفرمایان برای رونق تولید اجرا می شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی فارس ، محمد مصلایی با اشاره به نامگذاری سال98  بعنوان سال رونق تولید  گفت :  در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و نیز مساعدت با کارفرمایان خوش حساب مدیون که به عللی نتوانسته اند حق بیمه کارگران خود را در موعد مقرر پرداخت نمایند، طرح بخشودگی جرایم کافرمایان منطبق بر آیین نامه اجرایی ماده 13 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات در سال 98 مشابه سال گذشته اجرا می شود.
سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی فارس هدف از اجرای طرح بخشودگی جرایم را حمایت از کارگران و کمک به کارفرمایانی خوش حسابی است که در ایجاد بحران و عدم پرداخت حق بیمه مقصر نبوده و نوسانات ارزی و پدیده های طبیعی (زلزله و..) منجر به بدهی آنها به سازمان تامین اجتماعی شده است.
وی مهلت برخورداری از تسهیلات این طرح را تا تاریخ 13 شهریورماه سال جاری عنوان کرد و افزود: کارفرمایانی که دارای جرایم مربوط به  بدهی های قبل از 29 اسفند 1396 هستند می توانند با ارائه مدارک و مستندات ابرازی از جانب سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه ها و فرمانداری و بخشداری ها مبنی بر تأیید دلایل وقوع بحران و نامه کمیته رفع موانع تولید نسبت به پرداخت و یا تقسیط بدهی قطعی شده خود اقدام نمایند.
مصلایی همچنین در خصوص بدهی کارگاه هایی که در سال 97 به علت بروز یکی از موضوع های  مذکور دچار مشکل شده و مشمول پرداخت جرایم می باشند، عنوان کرد : این کارفرمایان تا سه ماه از تاریخ وقوع دلایل ابرازی مهلت دارند تا نسبت به ارائه مدارک خود به شعب تأمین اجتماعی اقدام و از تسهیلات مقرر در بخشودگی جرایم بهره مند شوند.
وی تاکید کرد : کارگاههای ورشکسته و تعطیل مشمول این طرح نیستند اما پیمانکارانی که دارای کارگاه ثابت ، دفتر شرکت و یا پیمان فعال هستند می توانند از مرایای این طرح استفاده نمایند.
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی فارس با اشاره به تسهیلات این طرح گفت : چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجای بدهی خود را نداشته باشند ، می توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعبه مربوطه ارائه نمایند که در این صورت با تقسیط  12 ، 18، 24، 30، 36 به ترتیب از 100،  85، 75 ،60 و50درصد بخشودگی جرائم برخوردار خواهند شد..

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha