شناسه خبر: 76223
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ شنبه ۱۸ اسفند، ساعت 00:06
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۱۲/۱۸
مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی در روز سه شنبه 14 اسفندماه 97 با مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی دیدار کرد:

دکتر احمدرضا خزاعی مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی در این جلسه به اقدامات سازمان و شرایط و مزایای قانونی برای بهره‌مندی اتباع خارجی از پوشش های بیمه ای تامین اجتماعی اشاره  و بیان داشتند هم اکنون اتباع خارجی ساکن در کشور در صورت دارا بودن شرایط اقامت و اشتغال قانونی بصورت اجباری و با دارا بودن اقامت قانونی بصورت اختیاری  می‌توانند نزد سازمان تأمین اجتماعی بیمه شوند.
دکتر خزاعی آمادگی اداره کل اتباع را برای تحت پوشش قرار دادن اتباع خارجی خراسان رضوی برای بیمه تامین اجتماعی اعلام نموده و اطلاع رسانی در این زمینه را ضروری خواند.
مدیرکل اتباع تامین اجتماعی با اشاره به بودجه مصوب سازمان در سال آینده که رقمی حدود 122 هزار میلیارد تومان می‌باشد و قریب به 30 درصد بودجه 407 هزار میلیارد تومانی دولت در لایحه بودجه سال آینده است، گفت؛ این رقم مبیّن حجم گسترده عملیات مالی این سازمان بدون کمک بودجه ایِ دولت می باشد و عملاً سازمان تأمین اجتماعی تنها صندوق بیمه‌ای است که تا به امروز بدون ردیف بودجه دولتی به خدمت رسانی به جمعیت  43 میلیونی تحت پوشش خود مشغول است.
قاسمی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی در این جلسه با تاکید بر دستورات و توصیه های دینی مبنی بر تکریم انسانها و همنوعان و خصوصاً پناهندگان و خدمات گسترده‌ای که ارکان مختلف دولت طی سالهای گذشته به پناهندگان ارائه داده اظهار نمود به منظور جلوگیری از پراکندگی خدمات متنوع و یکسان سازی سطح خدمات دستگاه ها و سهولت بخشیدن به امور جاری و تقویت تعاملات بین دستگاهی، اقداماتِ تبلیغاتی و اطلاع رسانی توسط اداره کل امور اتباع استان  و سازمان تامین اجتماعی استان تسریع گردد.

ابراهیم زاده معاون بیمه اتباع خارجی نیز اظهار داشت: دانشجویان و خبرنگاران ، طلاب و روحانیون و زنان خانه دار خارجی و ماموران دیپلماتیک و کارشناسان خارجی دفاتر سازمان ملل متحد در صورت ارائه گواهی از ادارات مربوطه بدون نیاز به پروانه کار امکان برخورداری از مزایای بیمه تامین اجتماعی را خواهند داشت . ضمناً مربیان و ورزشکاران خارجی و همچنین صاحبان حرف و مشاغل آزاد اتباع خارجی نیز با ارائه مجوز اقامت و اشتغال مشمول قانون تأمین اجتماعی می‌باشند.

در این جلسه مقرر گردید برای تعامل و آگاهی بیشتر از این اطلاعات لینک اداره کل اتباع سازمان تامین اجتماعی در پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی  قرار گیرد.
 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha
*اطلاعیه مهم* بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان اسفند ماه 95 *اطلاعیه مهم*