شناسه خبر: 72726
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي، ساعت 18:34
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۱۰/۲۴
پوشش بیمه ای اتباع خارجی مجاز در مناطق آزاد تجاری کشور از اهداف اصلی اداره کل اتباع می باشد

دکتر احمدرضا خزاعی مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی طی این جلسه که با حضور مدیرکل تأمین اجتماعی استان هرمزگان، رئیس شعبه قشم و مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد برگزار شد، نسبت به تشریح مأموریتهای اداره کل اتباع پرداخت و گفت: طبق ماده 5 قانون تأمین اجتماعی، اتباع خارجی که بصورت قانونی در ایران اشتغال به کار دارند مشمول این قانون بوده و می بایست حق بیمه آنان طبق مقررات به سازمان پرداخت گردد.

مدیرکل اتباع افزود؛ به استناد مقاوله نامه شماره 19 سازمان بین المللی کار، اتباع کشورهایی که به مقاوله نامه مذکرو ملحق شده اند مشمول پرداخت حق بیمه حوادث ناشی از کار می باشند و کارفرما مکلف است سه درصد از حقوق و دستمزد ماهانه آنان را کسر و به سازمان پرداخت نماید.
آقای رنجبری سرپرست مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد نیز به ارائه آمارهای اتباع خارجی شاغل در منطقه که دارای پروانه کار می باشند پرداخت و گفت: تاکنون از بین 140 تبعه خارجی مجاز تعداد 40 نفر بیمه پرداز سازمان تأمین اجتماعی می باشند. ضمن اینکه سازمان منطقه آزاد قشم همکاری لازم را با تأمین اجتماعی قشم داشته است.
طی این دیدار آقای سعادتفر سرپرست معاونت توسعه مدیریت و آقای کمالی سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم مراتب همکاری های لازم را در جهت پوشش بیمه کارکنان شاغل و همچنین اطلاع رسانی و انجام تبلیغات محیطی اعلام نمودند و فقدان بانک اطلاعات اتباع خارجی و تجزیه و تحلیل آماری آنان را از آفتهای مدیریت عنوان نمودند.
در پایان نیز مقرر شد اقلام اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی به سازمان منطقه آزاد قشم ارسال گردد.

 

 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha
*اطلاعیه مهم* بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان اسفند ماه 95 *اطلاعیه مهم*