شناسه خبر: 71728
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ دي، ساعت 16:41
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۱۰/۸
«شناسائی اتباع خارجی شاغل در مناطق آزاد تجاری کشور و تحت پوشش قراردادن آنان از اولویت‌های اداره کل اتباع تأمین اجتماعی می‌باشد»

دکتر احمدرضا خزاعی طی این جلسه که با حضور آقای مقدمی‌کیا مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی و مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد ماکو انجام شد، نسبت به تشریح مأموریتهای اداره کل اتباع در سه حوزه پوشش بیمه اتباع خارجی، پوشش بیمه ایرانیان خارج از کشور و همچنین راهبری توافقنامه‌های بین‌المللی تأمین اجتماعی با سایر کشورها پرداخت و گفت:
کلیه اتباع خارجی با هر تخصصی که در خاک ایران اشتغال به کار دارند مطابق ماده 5 ق.ت.ا مشمول این قانون بوده و کارفرما مکلف به پرداخت حق بیمه آنان خواهد بود. چنانچه اتباع خارجی موصوف در کشور خود بیمه‌پرداز باشند و کشورشان عضو مقاوله نامه شماره 19 ILO باشد به استناد مقاوله نامه مذکور که ایران هم از کشورهای ملحق شده به این مقاوله نامه می باشد، در برابر حوادث ناشی از کار تحت پوشش حمایتها و تعهدات قانون تأمین اجتماعی قرار می گیرند.
آقای احمد غریوی مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد ماکو نیز گزارشی از تعداد و وضعیت اشتغال اتباع خارجی شاغل در منطقه آزاد ارائه نمود و آمادگی خود و مجموعه را در اجرای قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی اعلام کرد. به گفته وی از مجموع 110 نفر نیروی کار خارجی شاغل در منطقه آزاد ماکو،  88 نفر هندی، 20 نفر چینی و 2 نفر از اتباع ترکیه می باشند.
در پایان نیز آقای دکتر علیرضا نصیری قائم مقام مدیرعامل منطقه آزاد ماکو از خدمات تامین اجتماعی چه در حوزه بیمه اتباع خارجی و چه در حوزه بیمه ایرانیان خارج از کشور قدردانی نمود و خواستار گسترش اطلاع رسانی سازمان در بخش بیمۀ ایرانیانِ خارج از کشور از طریق سفارتخانه ها و کنسولگریهای جمهوری اسلامی ایران شد و گفت:
بسیاری از ایرانیان خارج از کشور از چگونگی بیمه پردازی خود در این بخش بی اطلاع هستند. در بخش بیمه اتباع خارجی نیز همکاری منطقه آزاد با تأمین اجتماعی شعبه ماکو را تاکید نمود.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha
*اطلاعیه مهم* بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان اسفند ماه 95 *اطلاعیه مهم*