شناسه خبر: 65952
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور، ساعت 09:42
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۶/۲۷
دکتر خزاعی در نشست تخصصی و آموزشی اداره کل غرب تهران بیان نمود :زمانی که حق اقامت برای کسی در کشور ایجاد می‌گردد، حق اشتغال نیز برای او فراهم می‌شود و بر اصل حقوق شهروندی و قوانین از جمله ماده ٥ قانون سازمان تامین اجتماعی باید از خدمات بیمه‌ای نیز برخوردار شوند.

دکتر احمدرضا خزاعی، مدیر کل اتباع تامین اجتماعی که در جمع مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، معاونان و روسای ادارات اداره کل غرب و روسای شعب بیان نمود : ساماندهی امور اتباع خارجی یکی از حساس‌ترین وظیفه نهادها از جمله سازمان تامین اجتماعی است؛ چرا که ساماندهی نیروی کار چه داخلی و چه خارجی ارتباط نزدیکی با امنیت شغلی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کل جامعه دارد.
وی با اشاره به ماهیت قوانینی تامین اجتماعی، قانون بیمه اتباع را یکی از حساس‌ترین قوانین تامین اجتماعی برشمرد  و گفت: از سال ١٣٩٤ تا پایان تیر ماه سال ١٣٩٧ تعداد ٤٤ هزار و ٥٣٢ نفر از اتباع  کشورهای مختلف تحت پوشش حمایت‌های تامین اجتماعی قرار گرفتند که از این تعداد ٢ هزار و ٥٨١ نفر مستمری‌بگیر می‌باشند، اما  تعداد  کل بیمه‌شده‌های اصلی و تبعی اتباع حدود ٨٠ هزار نفر می‌باشند.
مدیر کل اتباع تامین اجتماعی با اشاره به تعداد آمار ارائه‌شده توسط مرکز آمار ایران گفت: بر اساس این آمار یک میلیون هزار نفر از اتباع مختلف در ایران زندگی و کار می‌کنند که از این تعداد جمعیت، حدود ٩٠% اتباع افغانستان  و بقیه از کشورهایی چون عراق، پاکستان، هند و ... می‌باشند.
وی اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی گسترده را یکی از عوامل مهم در رشد و آگاهی اقشار مختلف مردم  و اتباع  خارجی دانست و تصریح کرد: عدم اعتقاد به بیمه نمودن اتباع خارجی توسط برخی از مدیران، روسای شعب و کارکنان و  عدم تعامل سازنده میان ادارات تاثیرگذار و آشنا نبودن خود اتباع  با حق و حقوقشان از جمله مشکلات و معضلات اساسی در این حوزه می‌باشد.
مدیر کل اتباع تامین اجتماعی با انتقاد از نحوه برخورد با  برخی از اتباع خارجی گفت: شایسته فرهنگ ایرانی، اسلامی و سازمانی نیست که انسانی زحمتکش، مهاجر و مسلمان را با نگاه نژادپرستانه طرد و از بیمه کردن آنها خودداری نماییم.
وی بازاریابی بیمه‌ای را کاری نو و درخور ستایش در اداره کل غرب توصیف کرد و گفت: بازایابی یکی از ابزارهای مهم، مفید و علمی در ستایش مخاطب است و قطعا با نهادینه شدن آن در تامین اجتماعی شاهد تحولات اثرگذار خواهیم بود.

منبع خبر : روابط عمومی اداره کل غرب تهران 

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha
*اطلاعیه مهم* بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان اسفند ماه 95 *اطلاعیه مهم*