شناسه خبر: 65817
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ يکشنبه ۲۵ شهريور، ساعت 08:49
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷/۶/۲۷

دکتر احمدرضا خزاعی مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی گفت: اداره کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی در راستای مأموریت خود تلاشهای بسیاری در حوزه بیمه اتباع خارجی، بیمه ایرانیان خارج از کشور و توافقنامه های بین المللی تأمین اجتماعی با سایر کشورها انجام داده و در این ارتباط با بسیاری از وزارتخانه ها و سازمانها و سفارتهای مرتبط تعامل کاری برقرار نموده است.
دکتر خزاعی در این نشست به تعداد جمعیت اتباع خارجی که بصورت مجاز و غیر مجاز در کشور اقامت دارند و همچنین تعداد ایرانیان ساکن در خارج از کشور اشاره نمود و شروع مهاجرت اتباع عراق و افغانستان به ایران را به دلیل ناامنی و شروع جنگ در کشورشان و امنیت حاکم در ایران ذکر کرد.
مدیرکل اتباع تأمین اجتماعی تعداد شاغلین در حوزه رُفت و روب شهرداری تهران را 22 هزار نفر بر شمرد و گفت: متأسفانه تاکنون هیچیک از پیمانکاران شهرداری تهران در حوزه پسماند شهری و پیمانکاران حوزه آب و فاضلاب شهری نسبت به بیمه اتباع خارجی شاغل اقدام ننموده اند که البته ساز و کار شناسایی آنان در دستورکار سازمان قرار دارد.
خزاعی گفت: تعداد یک میلیون و 180 هزار نفر از جامعه اتباع افغانستان دارای اقامت قانونی هستند که حدود 33 درصد از جمعیت مذکور در تهران اقامت دارند که از این تعداد 2500 نفر تحت پوشش تأمین اجتماعی غرب تهران می‌باشند.
دکتر خزاعی با توجه به ارائه تعهدات قانونی به اتباع خارجی افزود: تعداد 2581 نفر نیز تا پایان سال 1396 جزو مستمری بگیران این سازمان قرار گرفته اند و از این تعداد حدود 1300 نفر تبعه کشور عراق، حدود 900 نفر از اتباع کشور افغانستان و مابقی از اتباع کشورهای هندوستان، پاکستان، بنگلادش و تعدادی نیز از کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشند.
مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی در این نشست علاوه بر موضوع تکریم ارباب رجوع و حفظ کرامت انسانی اتباع ایرانی و خارجی و خودداری از رفتارهای تبعیض نژادی، به تجزیه و تحلیل کامل عملکرد اداره کل غرب تهران در پوشش بیمه اتباع خارجی و بیمه ایرانیان خارج از کشور پرداخت و فعالیتهای اداره کل غرب تهران و شعب تابعه در بخش پوشش مشمولین حوادث ناشی از کار موضوع مقاوله نامه شماره 19 سازمان بین المللی کار را ستودنی توصیف نمود.
گفتنی است در این نشست آقای مهندس وقاری معاون امور بیمه اتباع خارجی اداره کل اتباع درخصوص ماهیت وجودی این اداره کل و مباحث اقتصادی و اجتماعیِ ارائۀ تعهدات قانونی به اتباع خارجی اشاره نمود و آقایان مقصودلو رییس گروه اجرایی بیمه ایرانیان خارج از کشور و مهراد ابراهیم زاده رییس گروه اجرایی بیمه اتباع خارجی نیز به تشریح بخشنامه ها و دستورالعمل های مرتبط پرداختند و در پایان نیز به سوالات و ابهامات مطروحه پاسخ گفتند.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha
*اطلاعیه مهم* بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان اسفند ماه 95 *اطلاعیه مهم*